Με νίκη για ακόμη μία αγωνιστική προχώρησε η Ακαδημία της Αναγέννησης. Οι ποδοσφαιριστές του Παντζαρτζή επικράτησαν με 4-1 τον ΠΑΟΚ Πατριαρχείου.

Αρχικά λοιπόν το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 1-1. Η Ακαδημία μας προηγήθηκε στο σκορ όμως ισοφαρίστηκε μετά από λάθος της άμυνας. Στην συνέχεια και στο διάστημα πριν την ισοφάριση οι «μικροί» είχαν ευκαιρίες και για άλλα τέρματα.

Όμως , έπειτα και με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Ακαδημία της Αναγέννησης έδειξε την ανωτερότητα της και δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει άλλα τρία τέρματα και να προσθέσουν ακόμα μια νίκη στο ενεργητικό τους.

Τα τέρματα του αγώνα από πλευράς Αναγέννησης σημείωσαν οι Δερβίσης (2) , Αθανασιάδης και Καλλίνικος.

Αναγέννηση (Παντζαρτζής) : Δουλκερίδης, Χατζηιωαννίδης, Γεροντίδης, Ασβεστάς, Κοτσίνης, Κώστας Αλ. , Φλώρος, Κωνσταντινίδης , Αθανασιάδης , Καλλίνικος, Δεληχατζής

Χρησιμοποιήθηκαν ως αλλαγές και οι : Ψαλλίδας Β. , Μηντσιούδης, Μουστάκας, Δημητριάδης , Δερβίσης

Επιμέλεια: Μιχάλης Κατσούλας