Ισοπαλία στην Κατερίνη

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το πιο δυνατό φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο Α.Σ. Αναγέννηση Γιαννιτσών απέναντι στον Πιερικό στην Κατερίνη.

Ο αγώνας διεξήχθη υπό το φως των προβολέων και σε καλύτερες συνθήκες με την θερμοκρασία να είναι σε φυσιολογικά επίπεδα, βοηθώντας τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να αποδώσουν καλύτερα.

Η ομάδα μας έδειξε για ακόμη μια φορά θετικά στοιχεία, με την αμυντική λειτουργία της στο 2ο ημίχρονο να είναι υποδειγματική, ενώ μόλις ενταχθούν και τα τελευταία αποκτήματα η συνολική εικόνα της θα είναι εμφανώς βελτιωμένη.

Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στα τελευταία λεπτά. Στο 41ο λεπτό ο Σούκιας με ένα σουτ από τα 35 μέτρα νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα στέλνοντας τη μπάλα στο παραθυράκι του τέρματος του κάνοντας έτσι το 0-1. Η ισοφάριση για τον Πιερικό μερικά λεπτά αργότερα, στο 45ο λεπτό, όταν ο Τόλιος νικήθηκε από τον αντίπαλο επιθετικό.

Η αρχική 11αδα που παρέταξε ο Τίμος Καβακάς αποτελούταν από τους: Τόλιο, Μπαμπαλή, Στεφανίδη, Γκαρακλίδη, Πετρούση, Χιντασέλι, Μουρίκι, Κεφαλά, Αγγελούδη, Σούκια και Καραμπά.

Στον πάγκο της ομάδας μας ήταν οι: Καραογλανίδης, Σαλονικίδης, Γαρύφαλλος, Βουτσιάς, Συμεωνίδης, Ευθυμιάδης, Τόσιος, Κωστάκης, Κώστας, Χατζηλιάδης και Γεροντίδης.