Ξεκούραστο απόγευμα με χατ τρικ Στεφανίδη

Τη νίκη με 5-1 πανηγύρισε η Αναγέννηση Γιαννιτσών σήμερα το απόγευμα, με αντίπαλο την Αστραπή Μεσοποταμίας, παραμένοντας στη 2η θέση του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος για την ομάδα μας, κάτι που μαρτυρά και το σκορ, με τον Ζαχαρία Στεφανίδη να πετυχαίνει το πρώτο του χατ τρικ στην κατηγορία, σκοράροντας στο 15ο, 32ο και 34ο λεπτό του αγώνα, ενώ τα άλλα δύο γκολ πέτυχαν ο Χατζής στο 57ο λεπτό και ο Γιαλαμούδης στο 66ο λεπτό.

Άξιο αναφοράς το γεγονός πως πραγματοποίησαν το ντεμπούτο τους στο πρωτάθλημα ο 16χρονος Χατζηλιάδης και ο 17χρονος Κώστας, όπως και το ότι στην αρχική ενδεκάδα υπήρχαν 5 παίκτες από την περιοχή των Γιαννιτσών ενώ στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν ακόμη 3.

Ο Νίκος Μαβίδης επέλεξε να χρησιμοποιήσει τους: Τόλιο, Γιαλαμούδη, (70′ Χατζηλιάδη), Γκαρακλίδη, Κωστάκη, Μουρίκι (80′ Συμεωνίδη), Κεφαλά, Χατζή, Σούκια (65′ Ταουσιάνη), Ευθυμιάδη, Ξανθόπουλο, Στεφανίδη (85′ Κώστα), ενώ στον πάγκο έμειναν οι: Καραογλανίδης, Σαλονικίδης Ι. και Παπαδόπουλος.