Επιστροφή στο πρωτάθλημα με το δεξί

Με το δεξί ξεκίνησε η Αναγέννηση στην επανέναρξη του πρωταθλήματος καθώς επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι με τον Εθνικό με σκορ 0-2.

Οι παίκτες του Γιάννη Γυριχίδη ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες σε γκολ με τον Βαταμίδη στο 57ο λεπτό και με τον Πελτέκη, με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τα 40 μέτρα, στο 85ο λεπτό.

Οι παίκτες της ομάδας μας με τη λήξη του αγώνα αφιέρωσαν τη νίκη αυτή στον απόντα συμπαίκτη τους και εκ των αρχηγών της ομάδας, Γιάννη Μουρίκι.

Ο κ. Γυριχίδης παράταξε τους: Δομουκτσίδη, Πελτέκη, Μπαμπαλή, Τσίοτρα, Τσιάκαλο, Σαμαρά, Βαταμίδη, Πανταζή, Κατηριάδη, Χαραβητίδη και Ξανθόπουλο Ι., ενώ στον πάγκο ήταν οι: Νιάνιος, Γκαρακλίδης, Παπαδόπουλος, Τασιώνας, Μπάρμπας, Δίντσης, Μαυροματίδης, Μαυρομάτης και Ξανθόπουλος Φ.